Rower górski MTB do 2000 złCzy kupić rower górski za 2000 zł? Czy jest w ogóle możliwe? Czy to ma sens? I jakiej klasy sprzęt można kupić w tej cenie?

Te i kilka podobnych pytań stawia sobie każdy, kto planuje zakup roweru górskiego. Ten mini poradnik powstał w celu rozwiania wątpliwości i przybliżenia kwestii związanych z wyborem roweru w tej cenie.


ROWER GÓRSKI DO 2000 zł

Rowery górskie cieszą się niesłabnącą popularnością od kilkunastu lat. To najchętniej i najczęściej kupowane rowery przez użytkowników dwóch kółek, wybiera je ponad 40% Polaków. W założonym przedziale cenowym marka KROSS oferuje wiele modeli przeznaczonych do rekreacyjnego uprawiania kolarstwa górskiego.

Rower górski za 2000 zł posiada dobrej jakości ramę aluminiową ze stopu Alu 6061, który sprawia, iż rama jest dość lekka (około 2 kg) oraz wytrzymała.

Drugi istotny element wyposażenia w tym segmencie to widelec amortyzowany z blokadą skoku. Najbardziej popularnym widelcem w tej klasie jest SR Suntour XCT o skoku 100 mm.

Bardzo ważnym elementem wpływającym na klasę roweru jest oczywiście osprzęt. W cenie 2000 zł zazwyczaj mamy już renomowany osprzęt Shimano klasy Altus, Acera lub nawet Alivio jak w przypadku Hexagona 6.0. Rowery te maja często 24 biegi.

Góral w cenie 2000 zł powinien posiadać także hamulce tarczowe. Z reguły są to hamulce tarczowe hydrauliczne ale mogą się także zdarzyć mechaniczne, co nie oznacza jednak, że będą gorsze, gdyż ich serwis jest prostszy i tańszy.

Bardzo istotne z punktu widzenia dopasowania roweru jest także wielkość kół. Rowery Kross z serii Level lub Hexagon oferowane są na kołach 27,5″ lub 29″, dzięki czemu rower można dostosować do wzrostu użytkownika.

Poniżej prezentujemy kilka rowerów marki Kross, które mieszczą się w przyjętym przedziale cenowym.

 

KROSS LEVEL 1.0 cena: 1999 zł

Rower Kross Level 1.0 2018 - rowery MTB XC - Rowerowy SamModel ten przeznaczony jest do sportowego użytkowania, dlatego też jego geometria sprzyja przyspieszaniu i szybkim manewrom. Do wyboru mamy dwa rozmiary kół: 27.5″ oraz 29″ a także szeroki zakres rozmiarów ram od 16″ do 23″. Aluminiowa rama ze stopu Aluminium Lite gwarantuje wytrzymałość. Model ten wyposażony został w amortyzator SR Suntour XCT o skoku 100 mm z blokadą skoku na koronie widelca. Za płynną zmianę 24 przełożeń odpowiada osprzęt Shimano, a hamulce tarczowe Shimano Disc gwarantują skuteczne hamowanie.


KROSS HEXAGON 6.0 cena: 1999 zł

Rower Kross Hexagon 6.0 2018 - rowery MTB - Rowerowy Sam

Kross Hexagon 6.0 to model przeznaczony do rekreacyjnego uprawiania kolarstwa górskiego. Na wyposażeniu roweru znajduje się amortyzator Suntoru XCT z blokadą skoku na koronie widelca. Osprzęt Shimano z tylną przerzutką Shimano Alivio gwarantuje bezproblemową pracę 24 przełożeń. W odróżnieniu od Levela 1.0, Hexagon 6.0 wyposażony został w hamulce tarczowe hydrauliczne, które zadbają o większą skuteczność hamowania. Do wyboru mamy dwa rozmiary kół” 27.5″ oraz 29″ a także szeroki zakres doboru ram: od 15″ do 23″.


KROSS LEA 6.0 cena: 1999 zł

Rower Kross Lea 6.0 2018 - rowery MTB WOMAN - Rowerowy SamKross Lea 6.0 to propozycja skierowana dla miłośniczek wycieczek terenowych. Wyprofilowana górna rama ze stopu Aluminium Performance została zaprojektowana specjalnie z myślą o kobiecej anatomii. Na wyposażeniu znajduje się amortyzator Sr Suntour o skoku 75 mm. Napęd złożony z komponentów Shimano i tylnej przerzutki Shimano Alivio odpowiada za precyzyjną zmianę 24 przełożeń. Tarczowe hamulce hydrauliczne Shimano gwarantują najlepszą jakość pracy w każdych warunkach. Model ten występuję w jednym rozmiarze kół: 27.5″ oraz w trzech rozmiarach: 15″, 17″ oraz 19″.


KROSS HEXAGON 5.0 cena: 1849 zł

Rower Kross Hexagon 5.0 2018 - rowery MTB - Rowerowy Sam

Kross Hexagon 5.0 to rower przeznaczony do rekracyjnego użytkowania roweru górskiego. Zbudowany został na ramie wykonanej ze stopu Aluminium Performance. Warte uwagi jest, iż model ten został wyposażony w hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano. Osprzęt to także Shimano z tylną przerzutką Shimano Acera. Za płynne pokonywanie nierówności odpowiada amortyzator Sr Suntour o skoku 75 mm. W tym modelu do wybory mamy dwa rozmiary kół: 27.5″ oraz 29″ oraz rozmiary ram w zakresie od 15″ do 23″.


KROSS LEA 5.0 cena: 1849 zł

Rower Kross Lea 5.0 2018 - rowery MTB WOMAN - Rowerowy SamKross Lea 5.0 została zaprojektowana z myślą o kobietach. Rama roweru odpowiada potrzebom kobiecej anatomii. Niewątpliwą zaletą tego modelu są hydrauliczne hamulce tarczowe Shimano, które dbają o bezpieczeństwo użytkowniczek. Osprzęt to niezawodne Shimano z tylną przerzutką Shimano Acera. Na wyposażeniu znajduję się również amortyzator SR Suntour o skoku 75 mm. Model ten występuje w jednym rozmiarze kół: 27.5″ oraz w trzech rozmiarach ram: 15″. 17″ oraz 19″.


Komentarze są zablokowane.